Kronika

Shkon për të vjedhur, bie nga ballkoni


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:57 - 03/04/18 |
mapo.al

Plani për të vjedhur një banesë në Athinë nuk ka shkuar siç e planifikonte. Siç raportojnë mediat greke, një 26-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia më 1 Prill. Ai u gjet i lënduar në trotuar. Pas transportimit në spital, u konstatua nga mjekët se i riu kishte fraktura në këmbë.


Ai ra nga ballkoni i një banese, ku ishte futur për vjedhur bashkë me një bashkëpunëtor. Dikush i pikasi dhe në përpjekje për tu larguar, ata kërcyen nga një ballkon në tjetrin. Por, 26-vjeçari ra në trotuar duke pësuar lëndime.


Hetimet zbuluan se shqiptari dhe personi tjetër në arrati janë pjesë e një grupi që dyshohet se kanë kryer 39 vjedhje në Greqi prej vitit 2016. 
1
Etiketa: , , , , , , ,

Pas