Aktualitet

Shkozë/ Policia e FNSH rrethojnë zonën, Bumçi: Kjo është barbari


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:29 - 17/10/19 |
mapo.al

Situatë e tensionuar pritet edhe këtë mëngjes në Shkozë. Forca të shumta policie kanë rrethuar disa nga banesat që do të prishen nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit.


Banesat preken nga devijimi i Lanës në kuadër të projektit të Unazës së Re. Një ditë më parë u shemb edhe një banesë tjetër, pavarësisht kundërshtimit të banorëve.


Ndërkohë, në vendngjarje ka shkuar edhe ish-deputeti i PD-së Aldo Bumçi. Ai tha për mediat se nuk ka një vendim të formës së prerë për shembjen e banesave, si dhe shtoi se kjo që po ndodh në Shkozë është një barbari, duke fajësuar drejtpërdrejt kryeministrin e vendit. Bumçi tha se nuk mund t’u prishen banesat qytetarëve për sa kohë nuk janë dëmshpërblyer.Ashtu si një ditë më parë, edhe sot priten përplasje të forta mes banorëve dhe forcave të policisë.

Lexo edhe :  Bumçi: Europa s’e mbështet vendimin e SHBA për shpalljen e Berishës “non grata”<
>
10 9 8 7 6 5 4 3 2 0
5
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas