Aktualitet

Shkresa e PD për mediat, reagon “Reporterët pa Kufij”

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 10:52 - 04/09/19 |
mapo.al

Reporterët pa Kufij kanë bërë një reagim, ku kritikojnë shkresën e kreut të PD Lulzim Basha, drejtuar forumeve, per qendrimet që duhet të mbajne me disa media. Përmes një njoftimi zyrtar në rrjetet sociale, organizata që mbron lirinë e medias, shprehet se gjuha e përdorur nga Basha “vë në dyshim pavarësinë e gazetarëve dhe dëmton besimin në media”.


“Reporterët pa Kufij” shprehin keqardhje se lideri i opozitës Luzlim Basha u ka bërë thirrje fshehurazi anëtarëve të partisë së tij për të bojkotuar disa media, nën pretekstin se ata i shërbejnë propagandës së kryeministrit Edi Rama.
Lexo edhe:

Zbulohet porosia e PD: Mediat që duhen shmangur dhe mesazhi i duhur


Etiketa: ,

Pas