Aktualitet

Shkroi historinë me Kombëtaren shqiptare, mesfushori “var këpucët në gozhdë”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:08 - 04/10/21 |
mapo.al

Ish-mesfushori i Kombëtares shqiptare, Migjen Basha i ka dhënë lamtumirës karrierës së tij futbollistike.


34-vjeçari me anë të një videoje të publikuar në profilin e tij në rrjetin social “Instagram” ka ndarë me ndjekësit e tij lajmin e largimit përfundimisht nga futbolli duke falënderuar të gjithë që kanë qenë pjesë e karrierës së tij në futboll.


Njoftimi i Migjen Basha:“Ka ardhur koha për ta kthyer faqen …
Unë arrita të jetoj ëndrrën time të fëmijërisë falë pasionit që më shoqëroi gjatë gjithë këtij udhëtimi që filloi në Zvicër dhe më çoi në Itali, Greqi, Australi dhe përsëri në atë katrorë. Gjatë rrugës, me shumë dashuri dhe krenari mbrova edhe ngjyrat e vendit tDua të falënderoj këtu të gjithë ata njerëz që më mirëpritën me krahë hapur dhe më ndihmuan të ndihem rehat

Inkurajimi nga familja ime, miqtë, mbështetësit, shokët e skuadrës, anëtarët e stafit dhe madje edhe kundërshtarët! Të gjithë ata më dhanë forcën për të luftuar në çdo top.

Faleminderit të gjithëve për atë që më keni dhënë gjatë rrugës.

Është koha për t’i thënë lamtumirë karrierës sime

1


Etiketa: ,

Pas