Teknologji

Shkruani bukur, mësoni si të ndryshoni tekstin në WhatsApp


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:32 - 24/08/19 |
ro ot

Përdoruesit e WhatsApp mund të përdorin shkrime të ndryshme në tekstet e tyre. Rrjeti social ofron disa “mashtrime”, të cilat do i pëlqejnë personave me të cilët shkëmbeni mesazhe. Shkrimin mund ta ndryshoni duke përdorur disa shenja pikësimi.

1- Vendosni tre thonjëza, para dhe pas tekstit, por pa përdorur hapësira e do të vini re ndryshim: “`Shkruani tekstin këtu“`


2- Për ta bërë shkrimin bold, mjafton të vendosni dy yje: *Shkruani tekstin këtu*
3-Për ta bërë italic, përdorni vizat: _Shkruani tekstin këtu_


4-Për ta bërë shkrimin me vizë në mes, përdorni këto shenja: ~Shkruani tekstin këtu~


1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas