Aktualitet

Shkurtohet radha e qytetarëve në pikën kufitare të Kapshticës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:34 - 14/08/20 |
mapo.al

Burime në media bëjnë me dije se radha kilometrike në pikën e Kapshticës është shkurtuar.


Radha kishte arritur rreth 4 kilometra nga ana shqiptare.


Shkurtimi i radhës ka ndodhur për shkak të punës intensive të dy palëve ndërkufitare.Pala shqiptare ka punuar me 6 sportele dhe pala greke me 4 sportele.


Nje pjesë e qytetarëve janë kthyer sepse nuk kishin plotësuar dokumentin online.Etiketa: , , ,

Pas