Sociale

Shoferët e zonës së “Institutit” nuk zënë mend, drejtuesi kthen makinën në mes të trafikut

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:34 - 15/08/18 |
mapo.al

Çdo ditë e më shumë numri i aksidenteve automobilistike po rritet dhe një ndër arsyet kryesore mbetet mosrespektimi i rregullave të qarkullimit.


Ditën e sotme, një drejtues automjeti ka kthyer makinën në korsinë e gabuar në mes të trafikut, në zonën e quajtur “Treshi” në Institut.


Pikërisht në këtë zonë, para disa ditësh ndodhi aksidenti fatal ku humbën jetën dy persona dhe mbetën të plagosur në gjendje të rëndë edhe dy të tjerë.


Kujtojmë se aksidenti ndodhi si pasojë e humbjes së kontrollit të mjetit nga ana e drejtueses.Etiketa: , , ,

Pas