Aktualitet

Shokuese – 30% e skuadrës së Valencias me koronavirus, u infektuan në Milano
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:05 - 17/03/20 |
mapo.al

Valencia është një nga klubet e futbollit më të prekur nga Coronavirus. Në skuadrën spanjolle mes lojtarëv dhe stafit, 35% e saj ka rezultuar pozitive me virusin Covid-19.


Vetë klubi ka zyrtarizuar këtë shifër, teksa nuk ka zbuluar emrat e të prekurve. Gjithsesi, në njoftimin e shpërndarë për mediat del një detaj shokues.


“Kjo është prova e radhës se ky virus përhapet me shpejtësi. Po ashtu konfirmon se popullata duhet të qëndrojë në shtëpi dhe të ndjekë me përpikmëri të gjitha masat e autoriteteve sanitare. Pavarësisht masav të ashpra të marra nga klubi për ndeshjen e 19 shkurtit në Milano për Champions League, rezultatet e fundit tregojnë se rreth 35% e skuadrës është pozitive”, lexohet në njoftimin e Valencia.

Etiketa: ,

Pas