Aktualitet

Shorti i Champions League, Teuta dhe Shkëndija mësojnë kundërshtarët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:44 - 15/06/21 |
mapo.al

Ditën e sotme, në Nion të Zvicrës u hodh shorti për turin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.


Pjesë e shortit ishin edhe ekipet shqiptare si Teuta dhe Shkëndija e Tetovës, të cilat mësuan kundërshtarët e tyre.


Kështu, durrsakët do të sfidojnë kampionët e Moldavisë, Sherif Tiraspolin. Një kundërshtar në letër i kalueshëm, ndërkohë që Shkëdija e Tetovës përballet ekipin kampion të Sllovenisë, Mura.E mira e shortit për ekipet shqiptare është se takimet e para do t’i luajnë në fushat e tyre dhe një rezultat i mirë do t’i jepte përparësi sa i përket kualifikimit.Ndërkaq, ndryshe është diskutimi për Proshtinën e cila nuk ka pasur shumë fat dhe nëse kalon raundin paraeliminator do të sfidojë Ferencvaroshin e Uzunit.SHORTI:

Shkëndija e Tetovës (Maqedoni e Veriut)-Mura (Sllovenia)

Lexo edhe :  CHAMPIONS/ Barcelona – Bayern Munich, statistikat dhe formacionet e mundshme

Teuta (Shqipëri)- Sherif Tiraspol (Moldavi)

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas