ShowBizz

Shpallet fituesi i “Eurovision 2020”/ Ja në cilin vend e renditi Arilena Shqipërinë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:31 - 13/05/20 |
mapo.al

Pandemia globale COVID-19, mbylli shumë dyer, një ndër to dhe derën e festivalit ndërkombëtar ‘Eurovizioni’ i cili zhvillohet çdo viti. Mirëpo kryetarët e festivalit vendosën që festivali të zhvillohej online.


See the source image


“ Fall from the sky” ishte kënga e cila përfaqësoi Shqipërinë, e interpretuar nga këngëtarja Arilena Ara. Në platformën e “Eurostream 2020” u prezantuan këngët konkurruese dhe fituesi i festivalit u shpall grupi “Daði og Gagnamagnið”, me këngën “Think about things”.


See the source image


Në 5 vendet e para u renditën Islanda, Lituania, Rusia, Suedia dhe Belgjika. Shqipëria arriti të kualifikohej në finale dhe u rendit në vendin e fundit me 63 pikë, 26 pikë nga juria dhe 37 pikë nga televotimi.

Ende është në diskutim e sipër fakti nëse Arilena do të na përfaqësojë sërish vitin tjetër në “Eurovision”, apo vendi do të zgjedhë një tjetër përfaqësues.

See the source image


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas