Kronika

Shpejtësi 176 km/h dhe të dehur, pezullohen 33 patenta në Tiranë, 3 të arrestuar (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:48 - 25/10/20 |
mapo.al

Tre drejtues automjetesh janë arrestuar mbrëmjen e djeshme në Tiranë pasi drejtonin makinën në gjendje të dehur deri në masën 0.71 mg/l.11 leje drejtimi janë pezulluar për shpejtësi që varionin nga 139 km/h deri në 176 km/h. Ndërsa 12 leje drejtimi pezulluara për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit.


Njoftimi i policisë
Tiranë/Kontrolle me radar e dragera për të parandaluar shpejtësinë tej normave të lejuara si dhe drejtimin e mejtit nën ndikimin e alkoolit apo në gjndje të dehur.Kontrolle të befasishme edhe nga forcat e Posaçme Shiponjat për të evidentur dhe goditur ata persona që qarkullojnë me armë zjarri apo sende të tjera të kudndraligjshme.Rrugorët e kryeqytetit kanë vijuar kontrollet parandaluese duke verifikuar sjelljen e përdorueseve të rrugës, kryesisht në raport me shpejtësinë dhe perdorimin e alkoolit gjatë drejtimit të mjetit. Nga kontrollet e alternuara në rruget interurbane dhe urbane, janë evidentuar një numër i konsiderueshëm shkeljesh, kryesisht ato mbi normat e shpejtësisë dhe drejtimi i mjeteve nën efektin e alkoolit.


Lexo edhe :  Faqja e parë e "Mapo" - Qeveria nuk ua jep 6 mijë policëve mbi 500 orë punë jashtë orari

11 Leje Drejtimi të pezulluara për shpejtësi që varionin nga 139 km/h deri në 176 km/h. 12 Leje Drejtimi të pezulluara për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit dhe 3 drejtues mjetesh të arrestuar për djetim mjeti në gjendje të dehur deri në masën 0.71 mg/l


Patrullimi policor, po vijon në terren me efektivë të planifikuar enkas në zonat me rrisk për aksidente rrugore, me qëllim rritjen e sigurisë në rrugë dhe parandalimin e ngjarjeve rrugore që vijnë si pasojë e shpejtësisë mbi normat e lejuara dhe drejtimit te mjeteve nën efektin e alkoolit.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas