Aktualitet

“Shpërdorim detyre”-Braimllari kallëzon Peleshin dhe tre drejtorë në Korçë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:38 - 15/04/21 |
mapo.al

Kandidati i LSI në Korçë, Endrit Braimllari ka kallëzuar ministrin e mbrojtjes, Niko Peleshin dhe drejtorët Ilir Bajlozi, Petrika Kolltuçi dhe Artur Qeramixhi

Braimllari i akuzon personat e sipërpërmendur për shpërdorim detyre dhe përdorim të funksionit publik për veprimtare politike ose zgjedhore.


 

Në dokument, Braimllari shkruan se Peleshi bashkë me drejtorët e Korçës kanë lënë postet e tyre publike dhe janë futur në fushatë duke përdorur funksionet e tyre ku të munden.Të kallëzuar:
Niko Peleshi – Drejtues Politik i PS, Qarku Korçë
Petrika Tollkuçi – Drejtor i Fondit Rajonal të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor
Artur Qiramixhi – Drejtor i OSHEE, Korçë
Ilir Bajlozi – Drejtor i Drejtorisë Rajonale të Sigurimeve Shoqërore, Korçë


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas