Aktualitet

Shpërndanin heroinë, dy të arrestuar në Korçë (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:23 - 27/11/20 |
mapo.al

Policia e Korçës godet një rast të shpërndarjes së drogave të forta.


Dy persona kanë rënë në pranga Fatmir Çaushllija, 35 vjeç dhe Endri Risto, 36 vjeç ndërsa janë sekuestruar doza heroine dhe kanabisi të ndara në doza gati për shitje.


“Gjithashtu filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit: O. K; M. Q; O. K; P. K; B. Xh; V. Th. dhe O. E., të cilët janë kapur në kohë të ndryshme nga forcat e Policisë, me doza heroine dhe kapsula metadoni, që dyshohet se i blinin tek shtetasit F. Ç. dhe E. R.”Nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera, u bë i mundur dokumentimi me prova ligjore i aktivitetit kriminal që këta shtetas e ushtronin në qytetin e Korçës, duke shpërndarë kundrejt fitimit, sasi lënde narkotike të llojit heroinë dhe kanabis, të ndarë në doza.

Lexo edhe :  Votimi i qeverisë “Rama 3” dhe programi, nis seanca maratonë e Kuvendit


Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas