Aktualitet

Shpërndante kokainë, arrestohet 21-vjeçarja në Durrës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:41 - 20/02/20 |
mapo.al

Një 21- vjeçare në Durrës u arrestua pasi shpërndante kokainë dhe droga të forta në qytetin bregdetar. A.B, iu kap gjatë kontrollit fizik një sasi prej 13.5 gramësh kokainë. Tashmë materialet për 21- vjeçaren i janë referuar Prokurorisë për veprën penale “prodhim dhe shitja e narkotikëve“.


NJOFTIMI I POLICISËDurrës


Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla. Sekuestrohen 13.5 gr. kokainë. Arrestohet në flagrancë një 21-vjeçare. Në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme ndaj shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasen: A. B., 21 vjeçe, banuese në Durrës. Gjatë kontrollit fizik ndaj kësaj shtetaseje, u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi prej 13.5 gr. lëndë narkotike, e dyshuar kokainë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.


Etiketa: , ,

Pas