Aktualitet

Shpërndau informacione të rreme, Instagrami bllokon llogarinë e një kuzhinieri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:05 - 17/02/21 |
mapo.al

AUSTRALI-Pete Evans, një kuzhinier i famshëm australian dhe teoricienë i konspiracionit, është bllokuar përgjithmonë nga Instagram, pasi kishte ndarë informacione gabuara rreth Covid-19 dhe vaksinave.


Sipas TheGuardian, Facebook konfirmoi ditën e sotme se kishte fshirë llogarinë e Evans në Instagram. Llogaria e tij kishte mijëra ndjekës.


 “Ne kemi hequr llogarinë e Pete Evans për ndarjen në mënyrë të përsëritur të pretendimeve të rrëzuara rreth koronavirusit ose vaksinave,” tha kompania në një deklaratë.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas