Aktualitet

Shpërthehet bomba/54 mijë persona të evakuuar në Brindisi të Italisë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:30 - 15/12/19 |
mapo.al

Autoritetet italiane evakuuan 54 mijë banorë të një zonë të qytetit të Brindisit për shkak të zbulimit të një bombe të pashpërthyer që i përkiste epokës së Luftës së Dytë Botërore.


Gjatë mesditës, ekipet xheniere bën shpërthim të komanduar, duke eliminuar rrezikun për qytetarët.


Pamjet e operacionit të shpërthimit të kontrolluar, nga “La Repubblica”

Pas këtij zhvillimi, banorët u lejuan të ktheheshin në banesat dhe përditshmërinë e tyre.


Bomba e Luftës së Dytë Botërore përmbante 40 kilogram tritol dhe për mbarëvajtjen e këtij operacioni delikat u angazhuan mijëra punonjës policie, mbrojtja civile dhe ekipet zjarrfikës.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas