Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit në Kosovë, 31 të lënduar, mes tyre edhe fëmijë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:57 - 05/01/21 |
mapo.al

Në qytetin e Ferizajt të Kosovës ka shërthyer një bombol gazi në një lokal.


Drejtori Rajonal në Policinë e Ferizajt, Emin Beqiri, ka konfirmuar për mediat kosovare se numri i të lënduarve ka shkuar në 31.


Teksa foli për Express, Beqiri tha se viktimat kanë pësuar lëndime të ndryshme trupore dhe në mesin e tyre janë edhe dy fëmijë.Po ashtu si pasojë e gjendjes së rënduar, 7 persona janë nisur për shërim në QKUK në Prishtinë.
“Shpresojmë që të mos kemi raste me pasoja fatale”, përfundoi Emini.Akoma nuk dihen shkaqet e shpërthimit, teksa policia dhe njësitet e tjera relevante po qëndrojnë në vendin e ngjarjes.

Pamjet nga vendi i ngjarjes mund t’i shihni në linkun e lajmit më poshtë.

1


Etiketa: , , ,

Pas