Sport

Shpërthen Gattuso dhe përmend fjalën… “bordello”!


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:30 - 10/05/19 |
ro ot

Gennaro Gattuso ka dalë sot në konferencë për shtyp duke folur rreth ndeshjes Fiorentina-Milan, por edhe luftës për Champions, skuadrën dhe rastin “Bakayoko”, duke e quajtur të mbyllur: “Nuk mbaj mëri! U sqaruam dhe kaq. Këtë javë është folur më shumë për çështjen Bakayoko se sa për fitoren ndaj Bolognas. Djemtë janë stërvitur ashtu si duhet, ndaj Fiorentina është e vështirë. Nuk kam asgjë për t’i dhënë Montellas”.


“Duhet që të gjithë të ndjejnë besim. Nuk kam nevojë që të jem i përkëdhelur, nuk më pëlqejnë… Më pëlqen ndonjëherë të jetoj dhe qëndroj aty ku ka bordello, nuk ndihem një i huaj kur ka atmosferë të tensionuar. Përkëdheljet i duan lojtarët, që të japin më të mirë”.
Champions? “Të mendojmë për veten, mos bëjmë llogari. Nuk ka llogari. Nuk ishte e nevojshme të shihja Champions për të kuptuar se ka përmbysje të mëdha. Edhe Genoa, që lufton për mbijetesë, do të bëjë të sajën (referuar ndeshjes me Atalantan). Ne duhet të fitojmë ndeshjet tona”.
“Lojtarët e kritikuar? Vendos dorën në zjarr për ata. Po stërviten mirë dhe në momentet e vështira kanë reaguar”1


Etiketa: , , ,

Pas