Aktualitet

Shpërthen gazetari i TCH: Degradimi në këtë vend është shumë i madh, të gjithë duan të ikin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:26 - 31/05/18 |
mapo.al

Gazetari i njohur Denis Dyrnjaja i ftuar në emisinin 360 gradë në ora news, ka bërë një koment në lidhje emigrimin në masë të shqiptarëve jashtë vendit, ku ka thënë që të gjithë shqiptarët shprehin dëshirën e tyre për të emigruar.


Po e nis nga slogani i famshëm i gazetarisë, lajm i keq është lajm i mirë. Ky në fakt është një lajm i keq. Degradimi është shumë i madh dhe ky është një dështim i madh i popliikës shqiptare, po të kishte programe politike, populli do ta kishte më të qartë. Ka shumë njerëz që thonë që nuk mund të iki dot se kam një peng këtu në shqipëri, por ajo që vlen të përmendet është që të gjithë shqiptarët kanë dëshirën për të ikur jashtë vendit. Unë mendoj që një familje që ka të ardhura të mjaftueshme dëshiron që të ikë jashtë. Ne kemi një arsim ku kemi mësues sovjetik me frymë perëndimore”, deklaroi Dyrnjaja.


 


1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas