Sport

Shpërthen kreu i gjyqtarëve kundër administratorit të Flamurtarit: Organizoi dhunën ndaj arbitrave

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:44 - 07/05/18 |
mapo.al

Në lidhje me atë çka ndodhi pas ndeshjes Flamurtari-Vllaznia 1-1, Kastrati tha: “I kam porositur arbitrat para ndeshjes të kenë kudjes, edhe pse janë fierakë. Iu kam thënë të mos shihnin fanellat kush eshtë në fushë, pasi të dyja janë në luftë për objektivat e tyre si Flamurtari dhe Vllaznia.Porosi kundër Flamurtarit? Absolutisht jo. Nuk kam parë ndonjë rast tjetër të Sinan Idrizit që të reagojë ashtu. Dhuna fizike është e papranueshme. Dhe organizator i dhunës ka qenë administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi.


Idrizi bën shpikje kur thotë që anësori Tartari luan lloto dhe kishte ardhur pronari i llotos në Vlorë për ta rrahur.
Tartari nuk hyn në lloto asnjëherë dhe është mësues në shkollë të mesme në Fier”.1Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas