Aktualitet

Shpërthen me eksploziv në garazhin e një pallati makina në Tiranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:40 - 23/01/21 |
mapo.al

Një makinë ka shpërthyer mëngjesin e sotëm me lëndë eksplozive në zonën e Freskut, Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur në orën 07:40, në fshatin Qesarakë. Fatmirësisht nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale.


Mjeti tip “Porche” që u përfshi nga zjarri, ishte i parkuar në garazhin e një pallati në pronësi të biznesmenit Saimir Nasi.
Naski është shoqëruar në komisariat dhe po merret në pyetje. Ende nuk dihen rrethanat dhe identiteti i autorit/ëve, por grupi hetimor ndodhet në vendngjarje duke punuar për çështjen.


Njoftimi i Policisë:


Më datë 23.01.2021, rreth orës 07:40, në fshatin Qesarakë, mjeti i parkuar në garazhin e një pallati në pronësi të shtetasit S. N, në rrethana të paqarta dyshohet  se ka shpërthyer si pasojë e lëndës plasëse, duke shkaktuar vetëm dëme materiale. Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe po punohet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

1CLOSE
CLOSE
Pas