Aktualitet

Shpërthim i fuqishëm në Greqi, disa zona mbesin pa energji elektrike


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:58 - 07/02/21 |
mapo.al

Një shpërthim i madh i shkaktuar nga një defet në Qendrën e Tensionit të Lartë të IPTO, ka lënë pa energji elektrike disa qytete në Greqi.


Sipas informacioneve të para, shpërthimi i shkaktuar rreth orës 23:00 sipas orës lokale, ka lënë pa energji elektrike shumë zona në Atikë dhe Peloponez.


Shërbimet zjarrfikëse njoftuan se një zjarr ka rënë në një nënstacion, në zonën e Neoktista Aqspropyrgos. Për atje janë drejtuar 4 automjete zjarrfikëse për të neutralizuar flakët.Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo viktima.1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas