fbpx

Rajoni

Shpërthim në fabrikën e gazit, vdesin 3 punonjës





               Publikuar në : 17:00 - 05/02/15 |
mapo.al

Tre punonjës kanë humbur jetën, ndërsa dy janë plagosur nga zjarri që shpërtheu sot në mëngjes në fabrikën për bombola gazi “Ballkan gas” në Bogdanc, konfirmon policia e Maqedonisë.


Njëri prej punësve  ka marrë djegie të rënda dhe është dërguar në Shkup për mjekin ndërsa punonjësi tjetër është ka lëndime të lehta.



Shërbimi i zjarrfikësve e ka lokalizuar zjarrin, ndërsa në terren është policia.


Sipas të dhënave zjarri ka shpërthyer rreth orës 08:50 të mëngjesit nga një shkëndijë në repartin për mbushjen e bombolave të gazit, ndërsa më pas ka ndodhur dhe shpërthimi i fuqishëm.

bogdanci_plinara_1



Pas