Aktualitet

Shpërthim në minierën e Bulqizës, plagoset minatori


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:33 - 24/05/21 |
mapo.al

Në një minierë të Bulqizës ka ndodhur një shpërthim, si pasojë e të cilit një minator ka mbetur i plagosur.


Nga burimet e para, i plagosuri po transportohet me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë.


Nuk dihen ende shkaqet dhe rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas