Aktualitet

Shpërthimi në Bejrut/ Thellohet bilanci tragjik, 50 viktima dhe mbi 2700 të lënduar
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:31 - 04/08/20 |
mapo.al

Nga shpërthimi në Bejrut deri më tani raportohen 50 viktima nga burime në media.


500 të plagosur janë shtuar në spital dhe mbi 2700 të lënduar në total. Libani shpall ditën e mërkurë si ditë zie kombëtare.


Ende nuk është e qartë se çfarë shkaktoi shpërthimin në rajonin e portit. Videot e postuara në internet treguan një shtellungë tymi të ndjekur nga një re e madhe në formën e kërpudhave.


Një gazetar i BBC raportoi nga vendngjarja për kufoma dhe dëme të rënda, të atilla sa për ta nxjerrë portin jashtë funksionit.
Etiketa: ,

Pas