fbpx

Aktualitet

Shpërthimi/ Pronari i Argjendarisë me të shoqen në gjendje të rëndë

               Publikuar në : 15:23 - 15/07/19 |
mapo.al

Bashkëshortët Sokol dhe Alma Pirra kanë mbetur të plagosur rëndë nga shpërthimi i fuqishëm që tronditi sot zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Lajmi konfirmohet nga burime të sigurta pranë policisë si dhe nga QSUT-ja. Ata janë pronarë të argjendarisë në zonën e ish-Bllokut, pak metra larg secilës ndodhi shpërthimi i fuqishëm. Po kështu të plagosur kanë mbetur edhe dy të rinj, por në gjendje të mirë shëndetësore. Përkatësisht Eneda Nura 18 vjeç dhe Ardanoel Serani 23 vjeç.


Pranë Djegie-Plastikës po marrin mjekim çifti Pirra. Ndërsa dy të plagosurit e tjerë ndodhen tek Spitali i Traumës.Njoftimi i QSUT-së për dy të plagosurit Alma dhe Sokol Pirra:


Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” bën të ditur se sot në datën 15.07.2019 në Shërbimin e Djegie-Plastikës kanë ardhur me urgjencë në gjendje të rëndë shëndetësore me djegie në të gjithë trupin, pacientët me inicialet S.P, 52-vjeç dhe A.P, 43-vjeçe. Gjendja e tyre shëndetësore sipas mjekëve të shërbimit të Djegie Plastikës, paraqitet e rënduar si pasojë e djegieve të rënda në të gjithë sipërfaqen e trupit.

Stafi mjekësor i QSUT është në gatishmëri të plotë për tu kujdesur për këta pacientë, duke zbatuar të gjitha protokollet mjekësore dhe duke i mbajtur në monitorim të vazhdueshëm në reanianimacionin e shërbimit të Djegie Plastikës.

Njoftimi paraprak i policisë për ngjarjen:

Rreth orës 13:15 në rrugën “Vaso Pasha” në ambientet e një dyqani eventesh ka shpërthyer një bombul gazi.

Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar shtetasit S. P dhe A. P, E. N dhe D.S të cilët u dërguan në Spital për ndihmë mjeksore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

/Mapo.al 

<
>
shperthimi bllok 1 shperthimi bllok 2 shperthimi bllok 3 shperthimi bllok 4 shperthimi bllok 5 shperthimi bllok 6 shperthimi bllok 7 shperthimi bllok 8 shperthimi bllok 9 shperthimi bllok 10 shperthimi bllok 11 shperthimi bllok 12 shperthimi bllok 13 shperthimi bllok 14 shperthimi bllok 15 shperthimi bllok 16 shperthimi bllok 17 shperthimi bllok 18 shperthimi bllok 19 shperthimi bllok 20 shperthimi bllok 21 shperthimi bllok 22 shperthimi bllok 23 shperthimi bllok 24 shperthimi bllok 25 shperthimi bllok 26 shperthimi bllok 27

Lexo edhe:

FOTO-VIDEO/ Dyqani i tullumbaceve që tronditi Bllokun

Foto/ 4 të plagosur nga shpërthimi në Tiranë, momentet e evakuimit


Etiketa: , , , ,

Pas