KMR

Shpikjet që vërtetojnë se Japonia është në 3018

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:33 - 17/09/18 |
mapo.al

Japonia ka qenë gjithmonë një shembull për të ndjekur për pjesën tjetër të botës kur është fjala për zhvillim, inovacion dhe shërbim. Sa herë që vini në Japoni, ky vend ka diçka që do t’ju habisë. Robotë që punojnë si stafi i hotelit, ashensorë me shoqërues dhe dyqane pa shitës, parking për cadrat dhe një dietë “e çmendur” ushqimore.Këto janë vetëm disa gjëra që i bëjnë vizitorët të admirojnë Japoninë dhe mendojnë, “Wow! Unë e dua këtë vend! ”


Në listën e mëposhtme kemi mbledhur disa fakte kurioze rreth Japonisë moderne që na befasuan ne shumë. Lexojini dhe do t’ju duken sikur jeni në një udhëtim në botën e së ardhmes!
-Arti me orizin është një ndër artet e krijimit të imazheve duke mbjellë oriz të llojeve të ndryshme në një mënyrë të caktuar. Kohët e fundit është bërë shumë popullor në Japoni.
Qethja e qenvë në formën e kubit është një ndër trendet e reja.
Kam gjetur këpucë në Japoni që janë dizejnuar t i ngjajnë një treni.
Një mini McDonald s I bukur
Dëshironi një pjepër me personazh tuaj të preferuar në të? Nuk ka problem!
Përzgjdhja më e organizuar e bagazheve që do të shihni ndonjëherë. Të gjitha janë të radhitura drejtë me doreza nga jashtë për t’u marrë lehtë, në aeroportin e Naritës.
Një dyqan ushqimor i pambikëqyrur ju duhet të zgjidhni produktet e nevojshme dhe të lini paratë në kavanoz.
Një hotel tipik me kabina që ofron gjithçka që mysafirët mund të kenë nevojë në një hapësirë të vogël.
Seagaia Ocean Dome, një nga parqet nënujore më të mëdha në botë
Tualetet japoneze ofrojnë ndërthurje për larjen e duarve.
Shumë dritë në banjo!
Reçipeta të zgjuara që e di çfarë ndjen dhe hapet vetëm kur gruaja është me dikë me të cilin është në një lidhje.
1


Etiketa: , , ,

Pas