Aktualitet

“Shpirti” – Trafikuan 6 t drogë, pamjet e arrestimit të 28 personave (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:52 - 02/07/21 |
mapo.al

Policia e Shtetit publikon pamje nga operacioni ndërkombëtar i koduar “SHPIRTI”, për goditjen e trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike, korrupsionit dhe pastrimit të parave, ku ranë në pranga 28 persona.


Për ekzekutimin e masave të sigurisë të dhëna nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, në kuadër të operacionit “SHPIRTI”, janë angazhuar 200 forca policore nga reparti special RENEA, FNSH Tiranë e Fier, Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Drejtoria Hetimore në Departamentin e Policisë Kriminale, si dhe Drejtoritë Vendore të Policisë Tiranë, Vlorë, Gjirokastër e Durrës.


Operacioni është zhvilluar në kushte të larta sigurie për forcat policore pjesëmarrëse, në të njëjtën kohë në të gjitha qarqet, për ekzekutimin e urdhrave të lëshuara nga Gjykata.Gjatë operacionit janë sekuestruar 2 armë zjarri dhe rreth 60 mijë euro.

Lexo edhe :  Në kërkim ndërkombëtar si trafikant droge, punonte doganier në Durrës


Interpol Tirana dhe Fast Albania po bashkëpunojnë me homolOgët për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar në kuadër të këtij operacioni.Emrat e 28 të arrestuarve
1.Geri Zylyftari
2.Erind Zylyftari
3.Arjan Zylyftari
4.Artur Krasniqi
5.Ilirjan Balla – Shefit i sektorit kundër trafiqeve në Policinë e Shtetit
6.Maksim Sota
7.Festim Lelaj – ish-oficeri i Policisë së Fierit
8.Shkelzen Daci
9.Eltjon Bregasi
10.Paul (Agustin) Deda – ish shoqërues i Saimir Tahirit
11.Hekuran Marku – ish shoqërues i Saimir Tahirit
12.Hamid Seferi
13.Leonidha Sejdiaj
14.Ilir Gaba
15.Luan zylyftari
16.Cezar Gjomemo
17.Saimir Kurti
18.Malton Lleshi
19.Erind Hysomemaj
20.Klajdi (Ademi) Hysomemaj
21.Toni (Elton) Kushi
22.Erion Hoxhara
23.Shkelzen Kamberi
24.Bernard Tahiraj
25.Matenglen Caci
26.Aleks Memaj
27.Jovan Memaj
28.Aleksander Neco

LEXO EDHE: 

“Shpirti” – 28 të arrestuarit e përfshirë në trafikun ndërkombëtar të drogës

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas