Aktualitet

Shprehja e poshtër: “Pse o Nënë Tereza jam unë!”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:48 - 05/09/21 |
Artan Fuga

Si i zhdukëm monumentet dhe bustet e Nënë Terezës nga faqja e dheut!


E çfronësuam!


Kujt i bënte hije Tereza në Shqipëri dhe përtej Shqipërisë?Dhe tani e përkujtojmë! Gjoja!Çfarë hipokrizie!Pushtetet në Shqipëri Nënë Terezën nuk e kanë dashur! E shanë 50 vjet dhe pastaj në ditë të hallit i lëpinin dorën dhe i puthnin këmbën me servilizëm, cinizëm dhe frikë!

Gjeni një katolik në qeveri!

E përdorin thjeshtë si karem për të përvetësuar një trashëgimi që nuk është fare e tyre!

Kush ndihmon të varfërit, të sëmurët, hallexhinjtë sot! Madje e kanë edhe si sharje: Ik ore, pse Nënë Tereza jam unë!
Çfarë turpi!

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas