Aktualitet

Shqetësojnë shifrat me koronavirus në Greqi, mbi 500 të infektuarBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:23 - 16/10/20 |
mapo.al

Edhe në shtetin fqinj është rikthyer ankthi për shkak të rasteve të reja me koronavirus që shtohen nga dita në ditë, duke paralajmëruar kështu një përkeqësim të situatës me afrimin e dimrit.


 


Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 508 raste të reja me koronavirus dhe 8 viktima.Që nga nisja e pandemisë në Greqi janë shënuar mbi 24 mijë të infektuar dhe 490 viktima.
Etiketa: ,

Pas