Aktualitet

Shqipëri-Kosovë/ Shtyhet mbledhja e përbashkët e dy qeverive, Avdullah Hoti tregon arsyet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:43 - 23/09/20 |
mapo.al

Shtyhet mbledhja e përbashkët e dy qeverive Shqipëri-Kosovë. Lajmi konfirmohet nga kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, i cili tregon arsyet në një postim në “Twitter”.


Hoti shkruan se është dakorduar me kryeministrin Edi Rama që mbledhja e parashikuar të premten, të mbahet më 2 tetor.


“Për shkak të seancës së Kuvendit të Kosovës, u dakorduam me Kryeministrin Rama që mbledhjen e përbashkët të dy qeverive tona, të paraparë për këtë të premte, ta mbajmë më 2 tetor. E falënderoj Kryeministrin Rama për mirëkuptimin dhe dy ekipet tona për përgatitjen e mbledhjes”, shkruan Hoti.1


Etiketa: , ,

Pas