Shqipëri sulmuese ndaj Andorrës, fitorja detyrim/ Formacioni

Kombëtarja shqiptare luan sonte në transfertën e Andorrës, ndeshjen e dytë për kualifikueset e EURO 2020. Pas humbjes me Turqinë në “Loro Boriçi”, lojës së dobët dhe gafave në mbrojtje, kuqezinjtë janë dëtyruar të dalin me një rezultat pozitiv përballë modestëve.

Në këtë ndeshje kombëtarja vjen me jo pak ndryshime, që nga trajneri Christian Panucci, i cili u shkarkua pak orë pas disfatës në Shkodër, ndërsa stoli do të drejtohet nga stafi teknik i kryesuar nga dy ish-futbollistët e kombëtares, Sulejman Mema dhe Ervin Bulku.Ndryshime priten edhe në formacion pasi dyshja do të hedhë në fushë një ekip sulmues, ndryshe nga ai i Panuçit ndaj Turqisë.

Berisha do ta nisë sërish titullar në portë. As mbrojtja nuk preket me Hysajn, Gjimshitin, Ismajlin dhe Veselin. Ndërsa ndryshimet prekin mesfushën ku do startojë titullar Migjen Basha në vend të Memushajt, në krah të tij do të aktivizohet Ergys Kaçe, i cili në sfidën ndaj Turqisë e nisi nga stili, Taulant Xhaka dhe Uzuni.

Nga minuta e parë do të aktivizohen edhe Eros Grezda e Armando Sadiku në majën e sulmit. Të dy ndaj Turqisë u lanë në stol nga Panucci. Në stadiumin 3 mijë vendësh përballë amatorëve të Andorrës, kuqezinjtë janë të “dënuar” të dalin me një rezultat pozitiv si dhe të rikthehen te loja e mirë.


Fatal error: Uncaught ___C_0: (E_ERROR) Trying to access array offset on value of type bool in /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/js/tinymce/skins/wordpress/images/formatting.config:252 Stack trace: #0 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(13): ___C_5->_errorHandler(2, 'Trying to acces...', '/home/gazetamap...', 13) #1 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(17): JNews\Module\Block\Block_9_View->get_demo_style() #2 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(74): JNews\Module\Block\Block_9_View->get_image_size() #3 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(63): JNews\Module\Block\Block_9_View->build_column(Array, 'jeg_col_2o3') #4 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(47): JNews\Module\Block\Block_9_View->render_column(Array, 'jeg_col_2o3') #5 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/BlockViewAbstract.php(17): JNews\Module\Block\Block_9_View->render_output(Array, 'jeg_col_2o3') #6 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/ModuleViewAbstract.php(165): JNews\Module\Block\BlockViewAbstract->render_module(Array, 'jeg_col_2o3') #7 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Single/SinglePost.php(1265): JNews\Module\ModuleViewAbstract->build_module(Array) #8 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Single/SinglePost.php(205): JNews\Single\SinglePost->related_post(false) #9 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): JNews\Single\SinglePost->related_post_hook('') #10 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #11 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #12 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/fragment/post/single-post-1.php(66): do_action('jnews_single_po...') #13 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template.php(772): require('/home/gazetamap...') #14 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/gazetamap...', false, Array) #15 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/general-template.php(204): locate_template(Array, true, false, Array) #16 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/single.php(16): get_template_part('fragment/post/s...') #17 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/gazetamap...') #18 /home/gazetamapo/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/gazetamap...') #19 /home/gazetamapo/public_html/index.php(17): require('/home/gazetamap...') #20 {main} thrown in /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/js/tinymce/skins/wordpress/images/formatting.config on line 252