Aktualitet

Shqipëria do blejë dronë, ironizon gazetarja turke: Pse s’u shesim edhe raketa


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:02 - 29/06/21 |
mapo.al

Gazetarja turke Sirin Payzin ka komentuar vendimin e qeverisë shqiptare për të blerë dronë nga Turqia. Përmes postimeve në Twitter, gazetarja ngre pyetjen ironike se “kundër kujt do t’i përdorin dronët shqiptarët?!”


Gjithashtu gazetarja vijon ironinë edhe në një postim tjetër, ku shkruan: “Pse nuk u shesim (shqiptarëve) edhe raketa S-400?”


Kujtojmë se vetëm pak kohë më parë, kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Blendi Çuçi shpalosën planin e përforcimit të Policisë së Shtetit me dronë superinteligjentë në mbështetje të punës për kontrollin e territorit dhe akseve rrugore.Gazeta pro qeveritare turke “Yeni Safak” ka publikuar ditën e sotme një shkrim, sipas të cilit Shqipëria ka ndarë një buxhet prej 8 milion eurosh me qëllim blerjen e disa dronëve të paarmatosur nga Turqia.


LEXO EDHE:

8 mln euro, gazeta turke zbulon dronët që do të blejë Shqipëria

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas