Politika

‘Shqipëria e fundit në rajon për mbështetjen e qytetarëve dhe biznesit’

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:13 - 05/05/20 |
mapo.al

Ish-deputeti i PD-së Endri Hasa, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se nuk po mbështet qytetarët dhe bizneset gjatë krizës së koronavirusit.


“Propaganda nuk të ushqen, propaganda nuk e mban gjallë ekonominë. Propaganda ushqen vetëm egon e kllounit  që kemi në qeveri.
Shqipëria ka mbështetjen më të ulët në rajon për qytetarët dhe bizneset sepse kryeministri ka hall vetëm si të aktrojë në Facebook.
Duhet një qeveri e përgjegjshme dhe pa kllouna 🤡 që të mos mendojë për oligarkët por të mendojë njerëzit dhe bizneset në nevojë.
Edi Rama është veçse një #kryeministeriskaduar”, – shkruan Endri Hasa.

Etiketa: ,

Pas