Aktualitet

Shqipëria hap kufijtë për turistët: Mund të hyni pa test COVID-i


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:03 - 05/06/21 |
mapo.al

Ministria e Jashtme njofton të gjithë qytetarët shqiptarë e të huaj se kufijtë e Shqipërisë do të jenë plotësisht të hapur për të pritur turistët, gjatë sezonit turistik.


Në një njoftim në “Facebook”, Ministria thekson se të gjithë turistët mund të vizitojnë Shqipërinë pa asnjë kufizim në hyrje, pra pa test Covid-i dhe pa ndonjë dokument tjetër të veçantë.


Njoftimi i MEPJ:

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton të gjithë shtetasit shqiptarë dhe të huaj se për të vizituar ✈️Shqipërinë, nuk ka asnjë kufizim në hyrje, nuk kërkohet as Testi Covid-19 dhe asnjë dokument tjetër i veçantë.
Për më shumë informacion,
👉 https://bit.ly/3fQDx6N

#MirësevininëShqipëri 🇦🇱

22


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas