Aktualitet

Shqiperia mbyll edhe kufirin me Kosovën, të hënën rihapet qarkullimi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:04 - 13/03/20 |
mapo.al

Pikat kufitare me Shqipërinë janë mbyllur sot në orën 6.00 të mëngjesit. Me vendim të Qeverisë shqiptare, si masë mbrojtëse ndaj koronavirusit, pikat do të jetë të mbyllura deri më 15 mars, ora 24:00, ka bërë të ditur Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar e Kosovës.


Për masat e ndërmarra nga ana e autoriteteve të Republikës së Shqipërisë, sa i përket qarkullimit kufitar për në Republikën e Shqipërisë. Duke filluar nga data 13/03/2020, në ora 06.00, do të ndalohet hyrja në territorin e Republikës së Shqipërisë, për te gjithë shtetasit / veturat e Republikës së Kosovës. Do te lejohet hyrja vetëm e veturave te shëndetësisë / ndihmës së shpejt , automjeteve komerciale (ata te cilat bartin mallra) dhe veturave qeveritare. Kjo masë do të zgjasë deri me datë, 15/03/2020 në ora 24.00”, thuhet në njoftimin e QKMK-së.


Deri më tani në Shqipëri janë konfirmuar 23 raste me koronavirus, ku një grua 75-vjeç ka humbur jetën.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas