Aktualitet

Shqipëria merr 145 mijë doza vaksine Pfizer, financim i KE


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:29 - 20/04/21 |
mapo.al

Komisioni Evropian dhe Austria pritet të shpallin sot përfundimin e marrëveshjeve për shpërndarjen e vaksinave Covid-19 për Ballkanin Perëndimor.

651,000 dozat BioNTech / Pfizer (nga të cilat Shqipëria do të marrë 145,000) financohen nga Komisioni Evropian dhe do të ndahen me ndihmën e Austrisë.


Shpërndarja e parë për gjithë partnerët në Ballkanin Perëndimor pritet të bëhet gjatë muajit maj, me dorëzime të rregullta që do të vazhdojnë deri në gusht.

1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas