Aktualitet

Shqipëria merr sot 7020 doza të tjera nga Pfizer


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:49 - 12/04/21 |
mapo.al

Sot mbërrijnë në vendin tonë një sasi tjetër dozash vaksine anti-Covid. Bëhet fjalë për 7020 doza të vaksinës Pfizer, konfirmoi ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Ministrja ishte së bashku me kryeministrin Edi Rama, në një pikë vaksinimi, në qytetin e Elbasanit, kur komunikoi ardhjen e dozave të radhës.


Manastirliu theksoi se synohet një intensifikim i procesit masiv të vaksinimit, me zbritjen e fashës deri në 60 vjeç.

Risjellim në vëmendje se prej fillimit të procesit të vaksinimit në vend, kanë mundur së paku të marrin një dozë vaksine personeli shëndetësor, mësuesit, efektivët e policisë, të moshuarit dhe gazetarët.1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas