Aktualitet

Shqipëria pa futboll, qeveria nis negociatat me klubet
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:42 - 11/09/20 |
mapo.al

Reagimi i parë i kryemisnitrit Edi Rama në lidhje me vendimin e Ligës së Futbollit për të bojkotuar pa afat sezonin e ri ishte i fortë.


Pavarësisht kësaj, qeveria ka lënë të hapur derën për një zgjidhje të shpejtë. Për të negociouar me Ligën është autorizuar deputeti Fidel Ylli.


Menjëherë pas këtij lajmi, Liga e Futbollit ka njoftuar zhvillimin e një mbledhje të shtunën në orën 11:00 në stadiumin “Air Albania”.


Temë e ditës mes të tjerash është edhe përcaktimi i pjestarëve të grupit negociator si dhe qëndrimi që do të mbahet gjatë negociatave.
Etiketa: , ,

Pas