Aktualitet

“Shqipëria pas derës së BE”/ Video prekëse e të rinjve të “Reago”
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:25 - 22/10/19 |
mapo.al

Dështimi për hapjen e negociatave nuk ka ndezur vetëm debatet politike dhe komentet e analistëve, por mbi të gjitha dëshpërimin dhe thyerjen e të rinjve shpresa e të cilëve zbehet dita ditës. Për këtë ka shprehur dufin e saj edhe Levizja Reago me një video të prodhuar nën okelion: ““Valsi” i Shqipërisë, në “Ballon” e Bashkimit Evropian”.“BE, prej një kohe të gjatë, na ka ftuar në vallëzimin e “Negociatave”, në të cilin, rishtazi kemi hedhur hapat e gabuara, ose nganjëherë se kemi marrë fare mundimin e kërcimit. Pavarsisht gabimeve, pengesave dhe vështirësive, Shqipëria e pasigurt, e lodhur dhe e fjetur pësoi rrëzimin e rradhës… jo nga pamundësia, por nga mungesa e vullnetit për të punuar drejt suksesit”, thuhet në një qëndrim të lëvizjes e cila me këtë qëllim ka prodhuar edhe videon e mëposhtme që nuk duhet humbur.

Lexo edhe :  Sikleti me mësuesin e gjimnazit, ministren për Europën e ca të tjerë
1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas