Aktualitet

‘Shqipëria po zbrazet dhe varfërohet’/ Panariti: Rruga e daljes nga rrënimi, 25 prilliBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:16 - 23/09/20 |
mapo.al

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, thotë se vendi po zbrazet, varfërohet dhe po destabilizohet. Sipas tij, 25 prilli është rruga e ndarjes pa kthim nga ky rrënim. ”Kthim në pikën zero! Të kthyer si para tridhjetëviteve në izolim nga Europa! Bllokimi i rrugës së anëtarësimit për në BE është dëm i pallogaritshëm për vendin. Do të thotë: Jo investime të huaja! Jo fonde strukturore dhe infrastrukturore për ndërtim dhe zhvillim, të cilat kanë ndërtuar dhe lulëzuar vëndet e Unionit”,- shkruan ndër të tjera Panariti në facebook.


Postimi i plotë


Kthim në pikën zero! Të kthyer si para tridhjetëviteve në izolim nga Europa! Bllokimi i rrugës së anëtarësimit për në BE është dëm i pallogaritshëm për vëndin. Do të thotë: Jo investime të huaja! Jo fonde strukturore dhe infrastrukturore për ndërtim dhe zhvillim, të cilat kanë ndërtuar dhe lulëzuar vëndet e Unionit.Sepse këto Rilindja ja u ka besuar kontraktorëve konçensionarë për ti ndërtuar dy tre fish më shtrenjtë me taksat e qytetarëve më të varfër të kontinentit.


Rinia jonë Europiane në gen, kulturë dhe formim, të trajtohet si ekstrakomunitare dhe jo përfituese e fondeve tarifave, granteve për studim dhe kërkim. Për të patur si të vetmen alternativë, testin e Turit. Do të thotë që vendi të zbrazet, varfërohet dhe destabilizohet. 25 Prilli është rruga e ndarjes pa kthim nga ky rrënim.Etiketa: , ,

Pas