Aktualitet

Shqipëria voton – Soreca: Në terren për monitorim, 50 ekipe të BE dhe Zvicrës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:36 - 25/04/21 |
mapo.al

50 ekipe të Bashkimit Europian dhe Zvicrës në terren, për të ndjekur nga afër procesin e votimit dhe numërimit të votave.

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, përmes një postimi në Twitter, ka ndarë hartën ku pritet të vendosen sot në terren këto ekipe.


Soreca mëshon se Bashkimi Europian do t’i qëndrojë pranë qytetarëve në këtë ditë të rëndësishme.

“Ditë zgjedhjesh në Shqipëri! Qytetarët shqiptarë do të votojnë sot për Parlamentin e ri. Delegacioni i BE-së, shteteve anëtare dhe ambasada zvicerane ka zbarkuar 50 ekipe në terren për të ndjekur procesin e votimit dhe numërimit të votave. Shihni më poshtë hartën! BE do të qendrojë pranë të gjithë qytetarëve shqiptarë në këtë ditë zgjedhjesh”, – shkruan Soreca.Postimi i Luigi Soreca-s në “Twitter”:

Lexo edhe :  Sekuestrimi i pasurive të 3 gjyqtarëve - Soreca: SPAK po bën punën e tij

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas