Kryesore

Shqipëria “zgjohet” me shi, por çfarë do të ndodhë gjatë ditës?


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:08 - 24/10/21 |
mapo.al

Një pjesë e Shqipërisë është “zgjuar” me reshje shiu ditën e sotme.


Por si do të jetë moti gjatë ditës? Sipas MeteoAlb vranësirat e dendura do të gjenerojnë reshje të papërfillshme në zona të izoluara të qendrës.


Por në zonat jugore reshjet do të jenë më të konsiderueshme. Ndërsa mesdita dhe pasditja sjellin përmirësim gradual të kushteve atmosferike, duke bërë që vranësirat të spostohen drejt zonave lindore duke lënë gjithë pjesën tjetër të vendit me kthjellime.Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 19°C.
Era do të jetë pmesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 – 65 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjelle në brigjet detare dallgëzim 5 apo 6 ballë.1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas