Aktualitet

Shqipëria bombardon Moldavinë, shënojnë Cikalleshi, Bare dhe Trashi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:30 - 14/10/19 |
ro ot

Nuk ka surpriza në Kishinau, Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë, 0-1, që në minutën e 22’ falë golit të realizuar nga Sokol Cikalleshi.


Kuqezinjtë kanë materializuar dominimin e tyre ndaj vendasve, duke u shpërblyer me një gol të rëndësishëm edhe për objektivin e radhës, vendin e tretë në grupin H. Vetëm pas 12 minutash, Shqipëria shënoi golin e radhës ndaj Moldavisë, falë Bare në minutën e 34′.


Super-asist i Gjasulës nga mesfusha dhe gafa amatoreske e portierit shndërrohet në dhuratë për Keidi Bare me portën bosh, duke dërguar topin në rrjetë, 0-2 për Shqipërinë.Ndërsa e papritura ka ardhur nga Trashi në minutën e 40′. Futbollisti i Partizanit çoi sferën në rrjetë sapo iu dha rasti duke shënuar golin e tretë për Shqipërinë në këtë pjesë të parë.
  

1


Etiketa: , , ,

Pas