Kronika

Shqiptari arratiset nga burgu grek, tjetri nuk u kthye nga leja

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 22:34 - 17/08/19 |
mapo.al

Ka kaluar vetëm një muaj nga arratisja e dy shqiptarëve në burgun e Kalkidhikisë dhe pikërisht përsëritet i njëjti skenar. Dy shqiptarë të tjerë janë arratisur. Në fakt një prej tyre ka shfrytëzuar lejen e tij e cila i kishte përfunduar por ai nuk ishte paraqitur më në burg. Ai kishte marrë leje për datën 15 gusht, festën e Shën Mërisë dhe nuk u kthye të përfundojë dënimin. Shqiptari tjetër, një 35- vjeçar i dënuar për vrasje dhe vepra të tjera penale i cili është arratisur të premten. Policia greke është vendosur në kërkim të dy shqiptarëve brenda territorit.


Etiketa: , , ,

Pas