Aktualitet

Shtatzëna me COVID bën lindje të parakohshme, ndodhet në gjendje të rëndë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:10 - 12/10/21 |
mapo.al

Një grua shtatzënë e infektuar me koronavirus ka bërë lindje të parakohshme dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital.


Vajza shtatzënë qëndroi për gati nëntë ditë në shtëpi e infektuar duke shkuar në Infektiv vetëm të dielën, pra dy ditë më parë kur gjendja u rënda.


Gruaja  në muajin e shtatë ka bërë lindje të parakohshme, binjakë që ndodhen në inkubator, ndërsa vetë ndodhet në gjendje të rëndë, e intubuar në reanimacion.Katër ditë më parë një 26-vjeçare shtatzënë ndërroi jetë në Infektiv.1Etiketa: ,

Pas