Aktualitet

“Shtëpi për militantin e PS”/ PD prova të reja për Veliajn (Dokumentet)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 01:30 - 07/01/21 |
mapo.al

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa publikon dokumentat e tjera të pronësisë së shtëpisë që po rindërtohet në Vaqarr, e cila është në emër të Lulzim Shaban Agës, militant i PS.Shtëpia është dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit dhe po rindërtohet nga Bashkia e Tiranës.


Mirëpo problemi është se pronari i këtij objekti, është njëherazi pronar i një vile tre katëshe, një apartamenti në Tiranë dhe disa pronave të tjera truall toke.
Një gjë të tillë e ndalon ligji.Bashkia e Tiranës akuzoi PD-në se kishte ngatërruar person, por nga dokumentet që publikon sot Ina Zhupa, duket i njëjti person që ka denoncuar PD që në fillim.


“Po tani kush do hiqet nga puna dhe kush do shkoj per ndjekje penale nga Bashkia Tirane?“, thotë Ina Zhupa.

<
>
6D22A849-DE96-4265-80A0-95D3608040D1 E694AD30-1054-4E42-A173-89EBE6112985 C77C76E3-DC01-4145-8774-A36C35C39CE4 DED55650-DCFC-4215-A0A1-7BA5299E6FBD 80D29C15-B05A-49D0-9311-C7F68D6C63E4 42456329-8F5E-4DE1-8F04-43773244E1F5 EDB6758D-79E6-4F13-980A-5E2EF45AB939

Deklarata

Në pritje të publikimit nga Bashkia Tiranë të pronave të tjera të Luli Agës që Bashkia po i rindërton shtepinë, po i publikojmë ne.

Bashkia Tiranë tentoi të fshihej pas pronësive të Lulzim Ali Agës dhe Lulzim (Luli) Shaban Agës. Duke u munduar si “budallai” të fshihej pas gishtit (truallit) sepse vila e Luli Shaban Agës është ndërtuar pa leje fillimisht si shumica e pronave në Tiranë dhe është në proçes legalizimi ku sot ai banon dhe është pa dëmtime.

Lexo edhe :  Greqi, tjetër natë e vështirë në çadra për banorët e prekur nga tërmeti (FOTO)

Për qytetarët e ndershëm të këtij vendi po publikojmë dokumentat e pronësive të Luli Shaban Agës.

Bashkia Tiranë mendoi se investigimi jonë nuk ishte aq i thellë sa të zbulonim edhe identitetin pronesore, me emrat e bera lemsh dhe ndërtimet e Lulzim Agës, pikërisht atij që shfaq në facebook Veliaj dhe që po i rindërtohet shtëpi ajo që përdorte për kasolle lopësh.

Konkretisht ai zotëron me dokumenta:
1. Truall 300m2 / objekt banimi 140 m2 në Fortuzaj , Tiranë
2. Dokument nga ALUIZNI që vërteton se prona objekt banimi 3 kate është në proces legalizimi .
3. Tokë arë 2000m2 në Fortuzaj , Tiranë
4. Tokë arë 3000m2 në Fortuzaj , Tiranë
5. Tokë arë 3000m2 (pasuri 2 ) në Fortuzaj , Tiranë

Po tani që skeni më alibi, kush do mbaj përgjegjësi? Kush do hiqet nga puna? Kush do shkoj për ndjekje penale? Dhe kush do shkruaj nga kalemzinjtë e Bashkisë falje për njerezit që jetojnë në çadra, apo me qera që i rindertohet shtëpia një familje me vila, e me prona në kundërshtim me ligjin dhe moralin?

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas