Aktualitet

Shtohet një rast me koronavirus në Fier, mësuesja dyshohet se u infektua në ashensor


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:52 - 06/04/20 |
mapo.al

Shtohet një tjetër rast me koronavirus në Fier. Bëhet fjalë për një mësuese, e cila banon në lagjen ’15 tetori’, te pallati ku jetonin çifti i moshuar Deliu.


Mësuesja mund ta ketë marrë infeksionin nga përdorimi i ashensorit, pasi nuk i ka takuar asnjëherë çiftin e të prekurve në këtë pallat.


Ekspertët kanë paralajmëruar se duhet shmangur sa më shumë përdorimi i ashensorit, ose të vendosni dorashka gjatë hyrjes dhe daljes në të.1Etiketa: , ,

Pas