Aktualitet

Shtyhet deri në 8 prill afati për ndalimin e grumbullimeve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:59 - 01/04/21 |
mapo.al

Masat e vëna nga Komiteti Teknik i Ekspertëve në kuadër të pandemisë Covid-19, do të jenë në fuqi së paku deri më 8 prill 2021.

Përmes një VKM-je të publikuar sot në Fletoren Zyrtare me firmën e ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bëhet e ditur se ndalohen grumbullimet ne ambientet e hapura dhe të mbyllura.


 

Më herët ishte vendosur që një masë e tillë të ishte e zbatueshme pa një afat, ndërkohë që me vendim të Gjykatës Kushtetuese është vendosur si afat kohor data 8 prill.<
>
akti-normativ-299x400-2
1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas