Aktualitet

Shtyhet seanca në apel për Emiljano Shullazin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:50 - 19/02/19 |
mapo.al

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka shtyrë seancën për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij. Seanca është shtyrë pasi mungonin dy nga avokatët mbrojtës të të pandehurave. Seanca e radhës pritet të zhvillohet pas dy javësh.

Prokurori i Apelit të Krimeve të Rënda Isa Jata, do vazhdoj ta ndjekë këtë proces për arsye se Artan Bajrami u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.


Kujtojmë se 2 muaj më parë Krimet e Rënda dënuan me 55 vite burg Emiljano Shullazin, Gilmando Danin, Endrit Qyqja dhe Endit Zela si dhe Blerim Shullazin.
Për Shullazin u dha 14 vite burg, ndërsa ai bashkë me bandën e tij akuzohen për krijim të grupit të strukturat kriminal, gjobëvënie dhe kanosje për shkak të detyrës.


1Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas